Tel Hakkında Her Şey

Plastik Kümes Teli

Satın alırken nelere dikkat edilmeli

Kümes Teli satın al Uygun fiyatları ve kolay bilinirliğiyle en kullanılan tel ürünüdür.Galvanizli Telden üretilmektedir.Galvanizli tel çelik telin üzerine Zn (çinko) kaplayarak yapılan bir işlemdir.Bu işlemin yapılma amacı teli daha uzun ömürlü hale getirmek. Ayrıca Plastik kümes teli de vardır. Paslanmaya karşı dirençli durumda olmasını sağlamaktır.Türkiye’de kümes telleri üretilmektedir.Bu tellerin kalınlıkları 0,70 mm’dir. Yükseklikleri bellidir.Kümes teli yükseklikleri 100 cm , 120 cm 150 cm olmak üzere genelde 3 çeşit yükseklik vardır.

Kümes Telleri Arı peteği şeklinde örülmüştür. Bu özellik teli sağlamlaştırır ve kopmaya karşı dirençli duruma getirir.Kümes telinin bu petek şeklinde gözü değişkenlik gösterir. Standart göz aralığı 25 mm gelmektedir.Ayrıca petek aralığı 13 mm gelen kümes telleri de vardır.Kümes telleri topu 20 metre gelmektedir. Teldukkani.com‘da istediğiniz metrajda tel alabilir uygun fiyatlı kargo ücretimiz ile (kümes telleri için 15 tl ) hızlı bir şekilde teslim alabilirsiniz.Sitemizde petek şeklinde göz aralığı olan iki çeşit ürün vardır birisi galvaniz kaplı kümes teli diğeri Pvc kaplı kümes telidir. Pvc kaplı kümes teli galvaniz kaplanmış telin üzerine ayrıca Pvc kaplayarak daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.Kümes teli satın alırken bütün özeliklerini kendi ihtiyacınıza göre belirlemeniz gerekmektedir. Pvc kaplı kümes telinin göz aralığı 13 mm gelmektedir.Ürünlerimize bakmak için Kümes Teli Satın Al tıklayabilirisiniz.

Kümes Teli Kullanım Alanları

Kümes telleri sadece kümesler için kullanılan bir tel değildir.Kümes telleri farklı sektörlerde farklı amaçlar için kullanılabilir.Kümes teli başlıca kullanım alanları kümesler, çiftlikler , bahçe etrafları , tütün eleği, dekoratif amaçlar ve görselliğe hizmet eden alanlar da kullanılabilir.Tütün eleği olarak kullanılan tütünler elemek için değil.Tütünleri kurutmak için kullanılmaktadır.Kümes telini ahşap bir kasa etrafına çakılır.Montaj etmek için tel zımba kullanılmaktadır.Tel zımba yardımıyla ahşap kasanın etrafına zımba ile montaj edilir.Mimarı projelerde kümes telinin petek göz arasını kullanmaktadırlar.Kümes telleri kümes hayvanlarını sınıflandırmak (boyut ve cins olarak ayrımlarda) ayrıca organik tavukçulukta, gezen tavuk projelerinde kullanılmaktadır.Kümes hayvanlarını vahşi hayvanlardan korumak içinde en basit ve etkili yöntem kümes telidir.Sansar,Gelincik ,kedi ,köpek gibi hayvanlarda kümes hayvanlarını basitçe ve etkili bir biçimde koruyabilirsiniz.

Kümes Teli Montajı

Kümes teli montajı için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Çit teli gibi gergi etrafına bağlayarak yapılan montaj. Ahşap çıtalara çivi veya zımba yardımıyla çakılarak yapılan montaj.

Plastik Kümes Teli