Tel Hakkında Her Şey

Bahçe Teli

Bahçe Teli Örgü Fiyatları ve Özelikleri

Bahçe teli bahçe etraflarını korumak,belirlemek amacıyla üretilmiş ürünlerdir.Bahçe telleri baklava şeklinde göz aralıklarına sahiptirler.Göz aralığına ve tel kalınlığına göre bahçe telleri farklılık göstermektedir.Teli Galvaniz kaplanmıştır. Ayrıca Galvaniz tel üzeri Pvc kaplanmış bahçe telleri de vardır.
Kalınlık için belli bir standart vardır.Bu Standart ayrıca göz aralığı içinde geçerlidir.Bahçe telleri için standart göz aralıkları 5 cm, 6 cm ve 7 cm olmak üzere 3 çeşittir.Bahçe etraflarını en basit ve ekonomik yolu çit telidir. Kalınlıkları de 2,00 mm, 2,20 mm 2,50 mm olarak belirlenmiştir.Özel isteğe göre kalınlıkları belirlenebilmektedir.Yükseklikleri değişmektedir. Uzunlukları isteğe göre belirlenmektedir.Ürünlerimiz kendi üretimimizdir. Teldukkani.com Boztel firmasına ait ürünler satışa sunulmaktadır. Bahçe tel örgü fiyatları kalınlık, göz arası ve yüksekliğine göre değişmektedir. Satışa sunduğumuz bahçe tellerinin yanı sıra özel üretimlerimizde vardır.

Sitemizde bahçe telleri top/adet olarak satılmaktadır.Adetleri 20 metre gelmektedir.Bu bahçe telleri için standartlaşmış bir ölçüdür.Bunun sebebi taşınması kolay olmasından gelmektedir. Top uzunluğu artıkça ürün ağırlaşır ve taşınması güç olmaktadır. Tel örgü gerçekten örgü şeklinde üretilmektedir.Özel tam otomatik makinelerimiz insan hatalarını en aza indirmeyi hedeflemiştir.

Bahçe Teli Kullanım Alanları

Bahçe telleri kullanım alanı olarak çok geniş bir çeşitliliğe sahiptir.Öncelikle Bahçe etrafını belirlemektir.Yabani hayvanlardan korumak,ve hırsızlık için önlem almak için oldukça fazla kullanılmaktadır.Bahçe çit telleri ayrıca dekoratif alanında da kullanılmaktadır. Kullanım amacına göre bahçe telleri seçilmektedir.Yükseklik, kalınlık ihtiyaca göre belirlenir.Arazi etraflarında bahçe telleri yükseklikleri değişmektedir.Küçük baş ve kümes hayvanlar için alçak teller uygun görülebilirken.Büyükbaş hayvanlar için daha yüksek çit telleri seçilmektedir.Meyve bahçelerini yabani hayvanlardan korumak için daha kalın teller seçilmektedir.Sadece arsa etrafını belirlemek ve sınırları çizmek için alçak ve ince teller seçilebilmektedir.

Bahçe Telleri Montajı

Bahçe telleri montajı ederken gereken üç ana malzeme gerekmektedir.Montajı yapılacak çit teli,Çit direği, ve galvanizli tel.İhtiyacımıza göre çit telini belirlememiz gerekmektedir.Bahçe telimizi belirledikten sonra telimize uygun direği seçmemiz gerekmektedir.Burada dikkat etmemiz gereken direğimizi en az 50 cm toprağa gömmemiz gerektiğidir.Tel yüksekliğinden 50 cm daha uzun bir direk almamız gerekmektedir.Galvanizli teller gerdirme teli ve çit telini gerdirme teline bağlamak için kullanılır.Ürünlerimize bakmak ve bahçe tel satın almak için tıklayabilirsiniz.